![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11095381
*
nr 1109 5381
Spegel
1850/60-tal, höjd: 60 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 18:18:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 15:49:26
1
Vinnande bud
19/5 05:42:09
1
justering av budtak
21/5 10:36:22
2
150 kr
21/5 10:36:22
1
200 kr (Budbetjänt)
22/5 10:49:32
2
250 kr
22/5 10:49:32
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1109 5381
Spegel
1850/60-tal, höjd: 60 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 15:49:26 | 1 | Vinnande bud |
19/5 05:42:09 | 1 | justering av budtak |
21/5 10:36:22 | 2 | 150 kr |
21/5 10:36:22 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
22/5 10:49:32 | 2 | 250 kr |
22/5 10:49:32 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53